ilk Adimdan Kurtulusa. Paris Trabzonlular dernegi

Espace Mendes Frans 23 Route Epınay-Sur Seine Paris’te açılan serginin açılışında konuşan Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, ülkemizin her köşesinde ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarının bundan 100 yıl önceki aynı heyecanı yaşamaları ve bu heyecanın geleceğe aktarılması amacıyla bu tür ekinlikleri düzenlediklerini söyledi. Bağımızlık Mücadelenin 100. yılının en iyi şekilde kutlanması amacıyla Samsun Valiliği tarafından ‘100. Yıl Koordinasyon Merkezi’ oluşturulduğunu, yurt dışı resim sergisinin de bu merkezin projesi olduğuna dikkat çeken Vali Yardımcısı Avcı, « Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen 300’den fazla proje ve etkinlikler kapsamında hazırladığımız « İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele Sergisi » ile 1919’dan 1923’e kadar Türk Devletinin Milli Mücadele tarihinin doğru, güvenilir bilgi ve belgelerle kamuoyuna anlatılması amaçlanmaktadır. 

Epinay Sur  Seine Belediye Başkan Yardımcısı Mohammed Chreau, Paris Trabzonlular Derneği, Bülent CUMUR tarafından yapılan çalışmalara değer verdiklerini, bunlardan en değerlisinin de Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan ‘İlk Adımdan Kuruluşa Sergisi’nin olduğunu belirtti.

Gepostet von Radio Kardeche am Montag, 17. Juni 2019

22 Haziran’a kadar açık kalacak serginin açılışına Vali Yardımcısı İbrahim Avcı,  Epinay-Sur Seine Belediye Başkan Yardımcısı Mohammed Chreau, Turizm Müşaviri Özgür Semiz, Türk Dernekleri Birliği Başkanı Lütfi Bilgen, Paris Trabzonlukar Derneği Başkanı Bülent Cumur, organizator Erkan Özerman ve vatandaşların katıldı. Sergide; Genelkurmay ATASE Dairesi Başkanlığı’ndan alınan belge ve fotoğraflar ile OMÜ Eğitim Fakültesi Resim – İş Eğitimi Bölümü, SAMFAD yerel sanatçılar tarafından yapılan eserler yer alıyor.  Devamini OKU  www.samsun2019.com.tr

 

Laisser un commentaire